Wietrzny tydzień nad Europą z odrobiną śniegu i deszczu.

Ostatni tydzień stycznia w Europie szykuje się dość dynamicznie, Poniedziałek 27.01 to głównie przelotne opady deszczu w większej części Europy , lecz najmocniej popada we Francji, Grecji czy miejscami w Skandynawii.

Wtorek 28.01 z napływem chłodniejszych mas powietrza objawi się opadami śniegu w wyższych regionach Francji, Niemiec czy krajów Beneluxu. Im wyżej tym śniegu może spaść więcej, najintensywniejszych opadów spodziewać się możemy na południu Niemiec, czy w krajach Alpejskich takich jak Szwajcaria czy Austria.

Ogółem skupiając się w tym przypadku na opadach śniegu przyjrzeć się musimy głównie centralnej części Europy, ponieważ wtorkowe przelotne opady śniegu nasilą się w drugiej części dnia i nocy z wtorku na środę przynosząc lokalnie większe opady i oczywiście znaczne utrudnienia na drogach.
Mówimy tu przede wszystkim o Francuskich wyżynach, wzniesieniach Beneluxu, czy całym zachodnim i południowym regionie Niemiec.

Czwartek i piątek 30/31.01 to dni z deszczem, głównie na wyspach i we Francji. Front atmosferyczny związany z kolejnym głębokim niżem, może być dość aktywny, więc w piątek zwłaszcza w zachodniej i północnej Francji opady te mogą być intensywne.
Najspokojniejszym dniem w nadchodzącym tygodniu będzie sobota, ponieważ w niedzielę istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia rozległego frontu od Wielkiej Brytanii po Niemcy z dużymi opadami deszczu.

Wiatr

Warunki wietrzne na które warto zwrócić uwagę są silnie związane z frontami i opadami, które będą nawiedzać Europę zachodnią w ciągu tygodnia. W poniedziałek i wtorek najmocniej, powieje we Francji

W środę 29.01 w związku z lokalnie intensywnymi opadami śniegu powieje mocniej natomiast na południu Niemiec

Piątek 31.01 wietrzny będzie na Wyspach Brytyjskich i na północy Francji w związku z czym należy spodziewać się możliwych utrudnień w transporcie morskim na Kanale La Manche

Weekend, czyli pierwsze dni lutego to już pozostałości dynamicznej aury, która da jeszcze o sobie znać w Skandynawii. Najmocniej powieje w sobotę, gdzie na obszarze Szwecji prędkość wiatru dochodzić może do 100km/h.

Podsumowując szybko pogodę która nas czeka, to głównie wiatr i deszcz przechodzący w śnieg na przełomie wtorku oraz środy głównie w centralnej części Europy. Końcówka tygodnia z deszczem na wyspach i w Niemczech. Wiatr, który najmocniej powieje obecny będzie w środę na południu Niemiec, oraz w piątek na Wyspach i w sobotę w Skandynawii.

Author: Marek Brzeziński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *